ÖVRIGT / Smycken / Ring 7986265
nr 798 6265
Ring
70-tal, Silver / bergkristall
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 17 december 2012
kl 17:44:50
150 kr
200 kr
300 kr
300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Lavering
Nisse Strinning (1917-2006)
Springare (Stig Lindberg)